Späť na hlavú stránku

 

Ako sme začali... 

Začiatok č.1    

                 Najskôr považujem za potrebné povedať, že s Ferom sa poznáme už veľmi dlho.

Zoznámil nás náš spoločný kamarát Palo Gališ niekedy okolo roku 1975. Bývali sme vtedy v Púchove. Hrávali sme najskôr na španielkach všade, kde sa dalo sedieť. Hrávali sme všeličo.

Neboli to len skladby, ktoré sme počuli v rádiách a z magneťáku. Už v tých dobách Fero vymýšľal pesničky, skúšali sme teda hrať aj tie. Prvá spoločná kapela vznikla, pretože bolo treba nahrať scénickú hudbu ku divadlu (Divadlo mladých v Púchove). 

Začiatok č.2

             Na jeseň roku 1977 sme obidvaja začali študovať v Bratislave. Hrali sme vo folkovej skupine „Kvapky“, ktorú viedol Lojzo Berec. Neskôr som sa dozvedel, že Lojzo emigroval do USA. 

Začiatok č.3 

             Keď sme sa obaja vrátili z vojenčiny, prijali sme ponuku hrávať v zábavovej kapele NOVUM, ktorá hrávala v okolí Považskej Bystrice. Tam sme boli necelý rok, pretože na jeseň sa naše cesty rozišli. Fero odišiel do Bratislavy, kde je doteraz. Ja opačným smerom – do Žiliny.

Začiatok č.4

            V lete roku 1999 sme chvíľu hrávali v Púchovských puboch. Hrali sme staré bigbítové kusy najmä z repertoáru CREEDENCE Clearwater Revival. Chodili na nás väčšinou naši rovesníci, ale našlo sa aj zopár podstatne mladších ľudí, ktorým naša hudba niečo hovorila.

Začiatok č.5

Ako sme začali hrať blues...


            Začiatkom roku 2004 som začal pracovať v Bratislave. Keďže som sa začal zdržovať v Bratislave celý pracovný týždeň, t.j. od pondelka do piatku, nevedel som, čo s voľným časom, rozhol som sa, že sa budem venovať tomu, čo je môjmu srdcu najbližšie – hudbe.

    Môj vtedy nový kolega Feri Dorák našiel na internete, že v „Stoke“ sa hráva každý pondelok blues, rozhodol som sa, že sa tam niekedy vyberiem. Bol som vtedy práve navštíviť v robote Fera Strempeka,  keď mi zavolal kolega Feri Dorák, že dnes sa hrá v Stoke Blues. Išli sme sa tam teda pozrieť. Z prvého večera v Stoke som bol unesený, pretože sa tam hralo presne to, čo by som rád hrával aj ja. Môj najväčší zážitok s tohoto večera však bola debata s Ďurom Turtevom, ktorý na moju otázku, či by som si mohol prísť zajamovať s nimi aj ja, odpovedal, „áno prines si basu a príď“.Od vtedy som chodil do Stoky.

 

Najskôr to boli jamy s Ďurom Turtevom a Mojom. Neskôr som urobil kapelu “Orchester Václava Hlbokého“ ,v ktorej hrali chalani, ktorí chodievali do Stoky. Okrem mňa tam hrali Dávid Strieženec – na gitaru, Ivan Kormaňák - na bicie, a čo som bol veľmi rád, podarilo sa mi presvedčiť aj Fera Strempeka aby hral s nami na gitaru. V tejto zostave sme hrali na Livin’ blues-e v marci 2005. Hrali sme vtedy osvedčené bluesové štandardy a zopár vecí, ktoré som urobil ja. Odvtedy s v našej kapele vystriedalo veľa muzikantov. Musím povedať, že najviac bolo bubeníkov. Hrali alebo aspoň skúšali bubeníci Zsolti Janík, Martin Križan, Erik Kriššák, Stano Giertl, Juraj Ščibrány, Erich Siegel a Peťo Filo. Chvíľu s nami hral aj Peter Krajník na klávesy.

            Prvý názov kapely nevydržal dlho. Neviem presne, kedy sa zmenil, no isté je, že na plagátoch na náš prvý koncert (mimo Stoky), ktorý bol 3.11.2005 v Mejdane, už sme sa volali "Strempek & Križan BLUESBAND". Tento názov bol 26.3.2007 nahradený názvom "Strempek BLUESBAND"

V rámci úsporných opatrení sme začiatkom roku 2009 skrátili názov na "STREMPEK BAND"

Od apríla 2009 kapela účinkovala v dvoch zostavách.

trenčianska zostava

bratislavská zostava

Súčasná bratislavská zostava od januára 2011